کد خبر: 118683        ساعت مخابره: 9:47:51 - 12/5/1387
"شيخ نبيل کئوک": حزب الله به روابطش با ايران و سوريه افتخار مي کند
تهران - شيخ "نبيل کئوک" از فرماندهان حزب الله در مصاحبه با "ديلي تلگراف" گفت: حزب الله به خود مي بالد که با ايران و سوريه رابطه دارد.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، شيخ کئوک که فرماندهي رزمندگان حزب الله را در مرزهاي جنوبي لبنان با فلسطين اشغالي برعهده دارد، در مصاحبه با شماره روز جمعه روزنامه انگليسي ديلي تلگراف انگليس افزود: حزب الله به روابطش با ايران افتخار مي کند چرا که "ايران، واتيکان همه شيعيان جهان است ".
فرمانده برجسته حزب الله با اداي احترام به تمدن پارس، يادآور شد: تمدن پارس قدمتي بسيار کهن تر ار تمدن هاي عرب و غرب دارد.
به نوشته ديلي تلگراف، وي تاکيد کرد: حزب الله همواره در موقعيت دفاع قرار دارد، نه حمله .
کئوک خاطر نشان ساخت: حزب الله درسال 1982 و براي پاسخگوئي به نخستين حمله اسرائيل به لبنان در همان سال که با حمايت آمريکا انجام شد، تاسيس شد.
شيخ نبيل کئوک افزود: مقاومت امروز بسيار قدرتمندتر از گذشته است و همين توانايي به آن انرژي مي دهد که در برابر دشمن بيدار بماند، اگر ما ضعيف بوديم، اسرائيل لحظه اي به خود ترديد راه نمي داد، جنگي ديگر را عليه ما به راه اندازد.
وي تصريح کرد: توانمندي ما، اسرائيل را از شروع جنگي جديد باز مي دارد.
ديلي تلگراف به نقل از اين فرمانده مقاومت حزب الله يادآور شد: ما به جنگ اسرائيليها نرفتيم ، بلکه دشمن به خانه ما آمد و سرزمين ما را هدف تاخت و تاز خود قرار دارد. در اين جنگ، آنچه که قرباني شد، عدالت بود.
شيخ نبيل کئوک در مورد ماهيت رژيم صهيونيستي افزود: "سراسر تاريخ اسرائيل جنگ است و ما نمي توانيم بنشينيم و نظاره گر باشيم و دستانمان را در آب سرد قرار دهيم ".
وي ادامه داد: "اسرائيل چند ماه قبل سوريه را بمباران کرد، همه روزه فلسطين را هدف بمب هاي خود قرار مي دهد، دائم ايران و لبنان را تهديد به بمباران مي کند و جامعه بين الملل هم هميشه اسرائيل را (براي جناياتش ) تشويق مي کند و برايش کف مي زند".
به نوشته اين روزنامه انگليسي، شيخ نبيل کئوک تصريح کرد: " ما براي مقابله با دشمن خارجي سلاح به دست مي گيريم نه براي اهداف داخلي".
اين فرمانده حزب الله اظهار اميدواري کرد که اين مصاحبه پلي براي آشنايي بيشتر مردم انگليس با حزب الله باشد و تاکيد کرد: حمايت سياسي و نظامي انگليس از اسرائيل، زخمي ديرينه بر جان مردم ما گذارده است.
وي اظهار داشت: شما بايد در جنگ لبنان، اشکهاي کوکان لبناني را مي ديديد، مرگ بيش از هزار انسان، يک فاجعه ملي و بشري است.
ديلي تلگراف در بخشي ديگر از اين مصاحبه مي نويسد: شيخ نبيل کئوک به مدت يک دهه رهبري نيروهاي حزب الله را در مرزهاي جنوبي لبنان با فلسطين اشغالي برعهده دارد و يکي از چهره هاي کليدي حزب الله در جنگ 33 روزه لبنان بود. وي از حملات هوايي تروريستي هواپيماهاي اسرائيلي بر فراز دفتر کار کوچکش در جنوب لبنان جان سالم به در برده است .
در دفتر کار وي، دو تمثال از "آيه الله خميني" الهام بخش انقلاب اسلامي ايران و "آيه الله علي خامنه اي" رهبر عالي ايران به چشم مي خورد.
صوير** 1591 **1549

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 118683